0

Dyski sieciowe NAS nie tylko dla firm, ale także do domu

Dyski sieciowe NAS były do tej pory rozwiązaniem stosowanym głównie w firmach do magazynowania danych i tworzenia prywatnych chmur. Teraz pojawiła się możliwość, aby takie rozwiązanie zastosować również w domu. Wszystko dzięki urządzeniu AS1002T od Asustora, które gwarantuje wszelką funkcjonalność dysku sieciowego przy niskiej cenie. 

Do czego może nam służyć dysk sieciowy? Na przykład do gromadzenia danych, które chcemy udostępniać w domowej sieci. NAS daje możliwość stworzenia prywatnej chmury i instalacji dwóch dysków 3.5″ SATA II/ III. Urządzenie Asustora oparto o system ADM i dwurdzeniowy procesor ARM, który ma gwarantować szybkość odczytu na poziomie około 110 MB/sek, zaś zapisu około 96 MB/sek. Oznacza to, iż dysk sieciowy powinien działać sprawnie i szybko. Dzięki licznym aplikacjom na urządzenia mobilne czy tablety, AS1002T pozwala nam na strumieniowanie zgromadzonych filmów, muzyki, gier czy obrazu z kamery, czyniąc z NAS-a multimedialne centrum rozrywki. Dysk sieciowy można wykorzystać także do poprawy bezpieczeństwa domu czy biura, przez monitorowanie obiektu za pośrednictwem obrazu z kamery przekazywanego na urządzenie mobilne. Produkty Asustora mają cztery licencje w standardzie i w modelu AS1002T można je rozbudować do ośmiu kamer IP, przez dokupienie kolejnych licencji.

Dysk sieciowy AS1002T kosztuje około 690 zł. Produkt objęty jest także trzyletnia gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

Cechy produktu:

– Procesor: Marvell ARMADA-385 1GHz Dual-Core
– Pamięć RAM: 512MB
– Ilość dysków: 2 x 3.5″ SATA II/ III (dyski kupowane osobno)
– System operacyjny: ADM
– Interfejs sieciowy: 1 x Gigabit Ethernet
– Złącza dodatkowe: 2 x USB 2.0
– Szybkość odczytu: około 110 MB/sek
– Szybkość zapisu: około 96 MB/sek
– Poziom hałasu: 33 dB
– Wentylator: 1 x 70mm
– Wymiary: 165 x 102 x 218
– Pobór mocy: 19,4/6,6 W

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *