0

Nowe skanery dokumentowe od Fujitsu

PFU (EMEA) Ltd, spółka zależna Fujitsu, poinformowała o wprowadzeniu na rynek urządzeń fi-7460 i fi-7480, które oferują szereg nowych funkcji. Te dwa kompaktowe skanery biurkowe z automatycznym podajnikiem dokumentów zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach biznesowych, potrzebujących uniwersalnego oraz wysokowydajnego rozwiązania skanującego. Nowe modele urządzeń skanują 60 lub 80 arkuszy papieru na minutę (120 lub 160 obrazów w formacie A4, dwustronnie, w orientacji poziomej, w kolorze, przy rozdzielczości 300 dpi). Skanery te oferują szeroki wachlarz funkcji, a jednocześnie są bardzo kompaktowe, wyposażone w najlepszą w swojej klasie technologię skanowania różnych typów dokumentów — od plastikowych kart po dokumenty w formacie od A8 do A1.

Bogactwo funkcji w kompaktowej formie

Zalecany maksymalny wolumen skanowania wynosi 9 000 lub 12 000 stron dziennie (w zależności od modelu), co oznacza, że skanery te sprawdzą się w większości zastosowań biurowych – na przykład do skanowania znacznych ilości standardowych dokumentów czy też do obsługi zróżnicowanych formatów. Przy wymiarach 380 mm (szerokość) na 209 mm (głębokość), dwa prezentowane skanery z serii fi to najbardziej kompaktowe urządzenia w swojej klasie.

Delikatne dla papieru

Kompaktowa obudowa tych urządzeń skrywa niezawodny mechanizm podawania papieru, który dzięki czujnikom akustycznym oraz najnowszemu systemowi zapobiegającemu zakrzywieniom chroni nawet najdelikatniejsze dokumenty. Co więcej, prowadnice rolkowe oddzielają od siebie poszczególne arkusze, w celu uniknięcia zacięcia papieru. Tryb podawania ręcznego umożliwia wydajne skanowanie grubych, wielowarstwowych dokumentów, w tym zamkniętych kopert, a także ciężkich materiałów o maksymalnej gramaturze 413 g/m2. Prowadnice po stronie zasobnika zostały zaprojektowane tak, aby poruszały się niezależnie, co pozwala użytkownikom łatwo dopasować je do szerokości dokumentu, a tym samym niezawodnie skanować pakiety materiałów o różnych gramaturach i rozmiarach. Udoskonalone funkcje wysuwania oraz układania papieru sprawiają, że nowe skanery idealnie nadają się do postawienia na biurku, zaś nowa technologia obsługi papieru zapewnia zaawansowaną kontrolę prędkości skanowania. Pozwala to na układanie zeskanowanych dokumentów w uporządkowany sposób. Dźwignia cofania wałka podającego papier ułatwia skanowanie oraz przetwarzanie partii papieru lub pojedynczych arkuszy, a nawet kopert, co ogranicza nakład pracy ze strony użytkownika po skanowaniu.

Rozmaite rodzaje dokumentów

Nowe modele obsługują formaty od A8 do A3 i umożliwiają skanowanie złożonych dokumentów w formatach A2 i A1, plastikowych kart o grubości do 1,4 mm, a także długich dokumentów – do 5,5 m. Czynności wykonywane przez operatora skanera zostały ograniczone do minimum. Uciążliwe sortowanie wstępne nie jest już konieczne, dzięki funkcji skanowania mieszanego.

Fujitsu fi-7460 i fi-7480 – przewaga nad konkurencją

Nowe modele skanerów zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności, zaś funkcja natychmiastowego skanowania pozwala użytkownikom znacznie przyspieszyć proces przetwarzania dokumentów. Automatyczne poprawki, zoptymalizowana obsługa papieru i obrazów oraz technologie inteligentnego skanowania wsadowego, zapewniają dużą oszczędność czasu na każdym etapie procesu digitalizacji dokumentów. Niski pobór mocy podczas pracy (42/47 W) czy automatyczny tryb oszczędzania energii, zmniejszają negatywny wpływ na środowisko i rachunki za prąd. Dla użytkowników urządzeń oznacza to najwyższą wydajność pracy bez zakłóceń.

Oprogramowanie PaperStream – wysoka jakość obrazów i wydajne przetwarzanie

Do skanerów dołączone jest oprogramowanie PaperStream, które umożliwia użytkownikom biznesowym rejestrowanie obrazów o wysokiej jakości. Sterownik PaperStream IP przygotowuje zdigitalizowane dane w celu późniejszego przetwarzania w programach typu OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), po czym łączy się ze standardowymi aplikacjami do skanowania za pośrednictwem interfejsów takich jak TWAIN czy ISIS. Oprogramowanie PaperStream Capture umożliwia firmom projektowanie oraz dostosowywanie obiegu dokumentów na każdym etapie. Po przeskanowaniu pakietu dokumentów użytkownicy mogą weryfikować dane, wprowadzać zmiany w zamówieniach, zapisywać dokumenty w jednym pliku, czy indeksować i automatycznie przesyłać je do lokalnego lub zdalnego repozytorium, a także błyskawicznie wprowadzać je do obiegu, aplikacji biznesowych lub systemów ECM, albo też zatrzymywać i wznawiać działanie. Dzięki temu nowe skanery stanowią solidny atut w procesie transformacji cyfrowej.

Skanery Fujitsu fi-7460 oraz fi-7480 będą dostępne u partnerów handlowych od marca 2016 r. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2 199 GBP (2 995 EUR, 3 699 USD) plus VAT w przypadku fi-7460 i 2 935 GBP (3 995 EUR, 4 999 USD) plus VAT w przypadku fi-7480.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *