0

UPS nie tylko dla komputera

Zasilacze awaryjne są sprzętem niezwykle niedocenianym. Mało kto wie o ich istnieniu, a nawet jeśli już to kojarzone są one głównie ze sprzętem wyłącznie do użytku z komputerem. UPS-y mają wszakże o wiele więcej przydatnych w codziennym życiu zastosowań.

Nieprzerwany monitoring
UPS przyda się także osobom, które posiadają system monitoringu. Z zasilaczem awaryjnym będą one miały pewność, że dany materiał będzie się nagrywał nawet podczas chwilowych przerw w dostawie prądu, zaś ich mieszkanie będzie pod ciągła kontrolą.

Dostęp do internetu
Internet to w wielu domach najważniejsze łącze, jednak co w przypadku braku zasilania? Warto wówczas zastosować taki zasilacz jak DC Secure Adapter 12V od PowerWalker, który pomimo niewielkich rozmiarów zapewni podtrzymanie pracy typowego routera nawet przez 3 godziny.

System alarmowy
Ważnymi elementami domów są elektryczne bramy czy rolety antywłamaniowe, które często powiązane są z systemami alarmowymi. Podłączenie takiego systemu do UPS-a pozwoli uniknąć niemiłych sytuacji zablokowania bramy, jednak również, a może przede wszystkim, zapewnić nieprzerwaną ochronę naszego domu.

Bezpieczeństwo
Do zasilacza awaryjnego można podpiąć też piec z instalacji gazowej. W tym przypadku UPS (z czystą sinusoidą) przyda się nie tylko do podtrzymania zasilania urządzenia, ale zapewni działanie przeciwprzepięciowe oraz zoptymalizuje działanie urządzenia zwiększając bezpieczeństwo instalacji.

Zabezpieczony komputer
UPS wykorzystać można również jako ochronę dla naszego komputera. Jest to najbardziej powszechne zastosowanie tego typu urządzeń, które stanowić będzie dodatkową ochronę dla cennego sprzętu.

Co istotne zakup większego UPS-a powoduje, że możemy podpiąć do niego kilka sprzętów w mieszkaniu, zapewniając nie tylko podtrzymanie ich działania przy zaniku prądu, ale też ochronę przeciwprzepięciową.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *