0

Modernizacja MacBooka Air

Firma Apple zaprezentowała zmodernizowanego MacBooka Air z szybszymi procesorami, a więc idealny notebook na co dzień stał się teraz jeszcze bardziej wartościowy. Nowe wersje MacBooka Air, których ceny zaczynają się od 3799,00 zł, mają potężne procesory, szybką pamięć masową flash, interfejs Wi-Fi 802.11ac, baterię wystarczającą nawet na 12 godzin pracy, a także aplikacje Apple z rodziny iLife oraz iWork — jednym słowem wszystko, czego potrzeba w komputerze towarzyszącym użytkownikowi przez cały dzień.

Energooszczędne procesory Intel Core i5 i Core i7 czwartej generacji wespół z systemem operacyjnym OS X Mavericks potrafią sprawić, że wydajność baterii 13-calowego MacBooka Air sięga 12 godzin, zaś 11-calowego MacBooka Air — 9 godzin. W zmodernizowanym MacBooku Air czas odtwarzania filmów z iTunes przy zasilaniu z baterii wydłużył się nawet o dwie godziny: do 12 godzin w wersji 13-calowej oraz do 9 godzin w wersji 11-calowej. Pamięć masowa flash działa tak szybko, że MacBook Air zaskakuje szybkością reakcji w każdym rodzaju zastosowań — zarówno przy pracy z prezentacjami, strumieniowym przesyłaniu filmów oraz muzyki z iTunes, jak i przy porządkowaniu biblioteki zdjęć.

Aplikacje z rodziny iLife i iWork są bezpłatne przy zakupie każdego nowego komputera Mac. Rodzina iLife obejmuje aplikację iMovie do montażu wideo, GarageBand do tworzenia oryginalnej muzyki oraz nauki gry na instrumentach klawiszowych lub gitarze, a także aplikację iPhoto do edycji, udostępniania i oglądania zdjęć. Rodzina iWork zawiera natomiast aplikacje do produktywnej pracy: Pages, Numbers oraz Keynote. Użytkownicy mogą za ich pomocą tworzyć, edytować, prezentować, a także udostępniać atrakcyjne dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje. Z kolei iWork for iCloud beta to usługa, dzięki której można utworzyć dokument na telefonie iPhone, bądź iPadzie, edytować go na Macu i pracować na nim wspólnie ze znajomymi lub współpracownikami, nawet jeśli używają oni pecetów.

Każdy Mac działa pod kontrolą OS X, najbardziej zaawansowanego systemu operacyjnego, który zaprojektowano tak, aby był zaskakująco łatwy w obsłudze, a jednocześnie wykorzystywał techniczny potencjał każdego Maca. W najnowszej wersji, OS X Mavericks, wprowadzono ponad 200 nowych funkcji, w tym bazowe technologie stworzone specjalnie z myślą o wydajności oraz energooszczędności notebooków. Mavericks zawiera fantastyczne aplikacje, takie jak iBooks, która umożliwia błyskawiczny dostęp do biblioteki iBooks i do ponad dwóch milionów pozycji w iBooks Store, a przy tym bezproblemowo współpracuje z innymi urządzeniami Apple. Korzystając z nowej aplikacji Mapy, można wyznaczyć trasę na Macu oraz wysłać jej opis wraz ze wskazówkami dojazdu do iPhone’a lub iPada. Zaś usługa iCloud dba o to, by wszystkie zmiany wprowadzone w aplikacjach, takich jak Mail, Kontakty i Kalendarz, pojawiały się również na pozostałych urządzeniach tego samego użytkownika.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *