0

Najlżejszy na świecie 14-calowy Ultrabook

Lider branży komputerów PC, firma Lenovo zapowiedziała w trakcie trwających targów Consumer Electronics Show 2014 nowe pozycje w swojej ofercie: ThinkPad X1 Carbon trzeciej generacji — najlżejszy na świecie 14-calowy Ultrabook, jak również ThinkPad 8, czyli 8-calowy tablet najwyższej klasy udostępniający pełnię funkcji komputera PC. Firma Lenovo przedstawiła również nową stację dokującą ThinkPad OneLink Dock Pro z gniazdem umożliwiającym łączność przy użyciu pojedynczego kabla.

Pragniemy tworzyć najlepsze produkty na rynku, dlatego nieustannie podnosimy poprzeczkę pod względem zarówno wzornictwa, jak również technologii. O naszym dążeniu do doskonałości świadczą dobitnie nasze nowe inteligentne urządzenia zwiększające możliwości użytkowników w domu i w pracy — powiedział Peter Hortensius, starszy wiceprezes i prezes Think Business Group firmy Lenovo. ThinkPad X1 Carbon zapewnia użytkownikom niezwykłe wrażenia dzięki najlepszemu, profesjonalnemu wyświetlaczowi i nowym sposobom interakcji. Jest to kolejny etap realizacji naszej strategii PC plus.

Nowy X1 Carbon intryguje sprzecznościami: jest wyjątkowo lekki — waży 1,27 kg, a równocześnie niemal niezniszczalny. Najlżejszy na świecie Ultrabook o przekątnej 14 cali zapewnia wydajność oraz trwałość, jakich wymagają współcześni użytkownicy. Obudowa notebooka X1 Carbon jest wykonana ze stosowanego w samochodach wyścigowych, a także lotnictwie włókna węglowego. Waży ono mniej niż magnez i aluminium, natomiast jest mocniejsze od obu tych metali.

Produkty X1 słyną z przełomowych rozwiązań pod względem wzornictwa i funkcjonalności, zaś nowy X1 Carbon nie jest tu wyjątkiem. Dzięki technologii nowej generacji, komputer ten dostosowuje się do stylu pracy swoich użytkowników – sprzęt jest wyposażony w klawiaturę adaptacyjną, która dynamicznie dostosowuje się do używanego oprogramowania, wyróżniając najważniejsze klawisze. Nowy Ultrabook udostępnia również sterowanie głosem i gestami.

Najnowszy X1 Carbon oferuje także udoskonalony obraz i obsługę dotykową. Wyświetlacz ColorBurst prezentuje ostrzejszy oraz jaśniejszy obraz o wyższej rozdzielczości i szerszym kącie widzenia, co można docenić podczas zarówno oglądania filmów, jak i tworzenia prezentacji. Użytkownikom często podróżującym przyda się na pewno technologia Rapid Charge, dzięki której nowy X1 Carbon można naładować w 80% w ciągu jednej godziny. Bateria wystarcza na nawet 9 godzin działania (o ponad 70% dłużej w porównaniu z modelem poprzedniej generacji). Nowy X1 Carbon ma również opcjonalnie wbudowaną funkcję 4G, dzięki czemu zapewnia użytkownikom wszystkie opcje łączności, z których mogą korzystać niezależnie od miejsca.

Nowy X1 Carbon łączy się ze stacją dokującą za pośrednictwem złącza OneLink, eliminującym konieczność stosowania wielu różnych kabli. Przy użyciu stacji dokujących ThinkPad OneLink można korzystać z zasilania, łączności z siecią Gigabit Ethernet i dwóch wyświetlaczy za pośrednictwem jednego przewodu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *