0

AMD Radeon Pro WX 3200 – karta dla profesjonalistów

Nowa karta AMD do pracy z aplikacjami CAD jest przeznaczona głównie dla architektów i inżynierów, którzy poszukują dedykowanych rozwiązań dla swoich projektów.

Karta Radeon Pro WX 3200 jest wyposażona w 640 procesory strumieniowe (10 Compute Units), co oznacza, że sprzęt nie ma swojego odpowiednika w ofercie Radeonów RX 500. Rdzeń karty wykonano w litografii 14 nm FinFET, natomiast maksymalna wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji wynosi 3,3 TFLOPS. Na karcie zainstalowano 4GB pamięci GDDR5, połączonej z chipem graficznym przy pomocy 128-bitowego interfejsu, o przepustowości na poziomie 96 GB/s.

System chłodzenia nie jest skomplikowany, odpowiada za niego wentylator umieszczony bliżej tylnej krawędzi karty. Radeon Pro WX 3200 to konstrukcja jednoslotowa i niskoprofilowa, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w obudowie. Jej zasilanie odbywa się bezpośrednio przez slot PCIe 3.0 x16 (elektrycznie x8), a TDP wynosi jedynie 50 W. Z powodu niewielkich rozmiarów karta posiada tylko cztery wyjścia mini DisplayPort 1.4.

Karta ma być dość tania, przewidywana cena to 199 dolarów. Ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Dostępne będą również mocniejsze jej wersje:

  • AMD Radeon Pro WX 4100,
  • AMD Radeon Pro WX 5100,
  • AMD Radeon Pro WX 7100.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *