0

Nowa seria dysków od Seagate

Seagate przedstawia nową serię dysków o nazwie Guardian, w której składzie możemy wyróżnić kilka rodzin produktów: BarraCuda Pro, IronWolf, SkyHawk i FireCuda. Seria BarraCuda Pro dedykowana jest dla przeciętnego użytkownika, którego interesuje duża pojemność dysku (10TB). Są to jednak dyski niezwykle wytrzymałe, dostosowane do pracy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W zależności od wersji dysku, pojemność pamięci podręcznej wynosi od 128 MB do 256 MB. Producent ujawnił również, że maksymalna prędkość transferu to w tym przypadku 220 MB/s. Dyski BarraCuda Pro (i zwykłe, wolniejsze BarraCuda) będą sprzedawane w wersjach 2,5’’ i 3,5’’.

Natomiast seria FireCuda to nośniki SSHD wyposażone w 64 MB pamięci podręcznej i 8 GB pamięci NAND, a ich maksymalna pojemność wyniesie 2 TB. Dyski te skierowane mają być przede wszystkim dla graczy, a także osób pracujących z materiałami wideo. Z kolei seria IronWolf to dyski przygotowane specjalnie do pracy w ramach NAS, oferują także obsługę RAID i podobnie jak BarraCuda Pro umożliwiają ciągłą pracę każdego dnia. Ich maksymalna pojemność to 10 TB, posiadają 256 MB pamięci podręcznej i są wyposażone w czujniki pozwalające tłumić drgania podczas pracy kilku urządzeń jednocześnie. Są też wyposażone w dostęp do opcjonalnej funkcji odzyskiwania danych.

SkyHawk to dyski, które służą do nagrywania materiałów z kamer wideo systemów ochrony. Zastosowano w nich rozwiązania, które pozwalają na bezproblemowy zapis nawet do 64 strumieni pochodzących z różnych kamer HD. Dyski te charakteryzują się między innymi niezwykle szybkim czasem wznowienia zapisu, co ma być istotne przede wszystkim w sytuacjach, gdy nagrywanie z kamery włącza się tylko po wykryciu ruchu.

Przewidywane ceny dysków: BarraCuda Pro 10 TB – 535 dolarów, FireCuda 2 TB – 110 dolarów, IronWolf 10 TB – 470 dolarów, a za SkyHawk 10 TB trzeba będzie zapłacić 460 dolarów. Dwa pierwsze dyski objęte są pięcioletnią gwarancją, a dwa kolejne trzyletnią.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *