0

HP Smart Tank – nowe drukarki z dolewanym tuszem

Firma HP przygotowała nową serię urządzeń wielofunkcyjnych, które drukują tanio, wykorzystując innowacyjne rozwiązanie eksploatacyjne w postaci systemu stałego zasilania w atrament.

Drukarki HP Smart Tank nie korzystają z tradycyjnych kartridżów, co sprawia, że nie trzeba kupować wciąż nowych, drogich w użytkowaniu pojemników z tuszem. Wystarczy otworzyć boczną klapę drukarki i samodzielnie uzupełnić umieszczone tam pojemniki z atramentami. Producent zapewnia, że jest to rozwiązanie bardzo wydajne. Buteleczki z atramentem zawarte w zestawie mają zadrukować do 18 tysięcy stron w czerni lub 8 tysięcy stron w kolorze. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami jest to na pewno spora rewolucja.

Aktualnie na rodzinę HP Smart Tank składają się cztery modele urządzeń:

  • 3-funkcyjne urządzenie HP Smart Tank 500 za ok. 750 zł,
  • 3-funkcyjne urządzenie HP Smart Tank 515 z Wi-Fi za ok. 750 zł,
  • 3-funkcyjne urządzenie HP Smart Tank 530 z Wi-Fi i automatycznym podajnikiem za ok. 1000 zł,
  • 4-funkcyjne urządzenie HP Smart Tank 615 z Wi-Fi i automatycznym podajnikiem za ok. 1100 zł.

Jak widać, ceny urządzeń nie są niskie, jednak rekompensują to koszty eksploatacji, oryginalne tusze kosztują po około 50 złotych za jeden (potrzebujemy ich czterech: błękitny, purpurowy, żółty i czarny) i każdy z nich pozwala na zadrukowanie około 6-8 tysięcy stron, co w porównaniu z tradycyjnymi pojemnikami jest wydajnością imponującą.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *