0

Intel Agilex – nowe układy FPGA

Intel wprowadza do sprzedaży nowe układy FPGA, które mają obsługiwać Xeony, gwarantując błyskawiczny transfer danych. Intel Agilex oferują ogromne możliwości obliczeniowe, budowę modułową oraz superszybki interfejs Compute Express Link (CXL).

Agilex jest tworzony w najnowszym procesie technologicznym 10 nm, zapewniając od 392 tys do ponad 2,69 mln elementów logicznych, a także maksymalnie 3,65 mln rejestrów ALM. Jego wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji wynosi od 1,7 TFLOPS do 11,8 TFLOPS, natomiast dla obliczeń FP16 od 3,4 TFLOPS do 23,6 TFLOPS. Układ będzie obsługiwał pamięci DDR5 i Optane DC, czy pakiet kości HBM o pojemności 16 GB. Transfer danych z nadajnika do odbiornika ma wynosić do 112 Gb/s.

Rodzina chipów Agilex będzie wyposażona w szybkie połączenie sieciowe: do 4 linii 400 Gb/s i 8 linii 200 Gb/s, czy ulepszony procesor sygnałowy i pełną obsługę obliczeń niskiej precyzji (do INT2). Intel zapewnia odpowiednie wsparcie ze strony programowej, polegające na udostępnieniu biblioteki i API, ułatwiających dostosowanie oprogramowania do możliwości chipu. Do sprzedaży trafią najpierw modele Agilex F i Agilex I, a następnie produkty z rodziny Agilex M.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *