0

Akcelerator AMD Radeon Pro V340 do wirtualizacji

AMD przygotował nowy sprzęt dla profesjonalistów, akcelerator Radeon Pro V340, wyposażony w dwa chipy Vega 56. Karta powinna być najbardziej pomocna w zadaniach związanych z techniką wirtualizacji, oferując jej sprzętowe wspomaganie jako pierwsze GPU na świecie.

Budowa Radeona Pro V340 jest oparta o dwa chipy znane z kart Radeon Vega 56, co zapewnia 112 jednostek obliczeniowych i tym samym też 7168 procesorów strumieniowych. Proces produkcji jest również identyczny, jak we wcześniejszych modelach z rodziny Vega, zatem mamy do czynienia z litografią 14 nm.

Obecność dwóch chipów sprawia, że użytkownik ma dostęp do łącznie 32 GB pamięci HBM2 o przepustowości 512 GB/s. Karta korzysta z interfejsu PCIe 3.0 x16 i wyposażona jest w rozbudowany, pasywny system chłodzenia. TDP konstrukcji wynosi 300 W, przy czym do działania niezbędne jest podpięcie dwóch ośmiopinowych wtyczek zasilania.

Akcelerator AMD Radeon Pro V340 jest w stanie obsłużyć maksymalnie 32 maszyny wirtualne. Na pokładzie znajdują się też dwa silniki kodujące, umożliwiające równoczesną kompresję niezależnych strumieni wideo w formatach H.264 i H.265.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *