0

Nagrody za wzornictwo dla Lenovo

Firma Lenovo poinformowała o zdobyciu przez nowy Ultrabook ThinkPad X1 Carbon oraz monitor panoramiczny ThinkVision LT2934z prestiżowych nagród za wzornictwo przemysłowe Red Dot „Najlepsze z najlepszych” 2014. Jest to najwyższe wyróżnienie, które przyznaje się na jednym z największych konkursów wzorniczych na świecie. Firmę Lenovo wyróżniono również nagrodami za wzornictwo tabletu ThinkPad 8 i osłony Quickshot Cover, futerału ThinkPad Ultra Messenger oraz monitora dotykowego ThinkVision LT1423p.

Ubiegły rok także okazał się pomyślny dla Lenovo — firma otrzymała nagrodę Zespół Wzorniczy Roku Red Dot 2013. Red Dot to prestiżowy, międzynarodowy konkurs wzorniczy, który jest organizowany w Essen w Niemczech. Upragnioną nagrodę, która ma status ogólnoświatowego certyfikatu doskonałości wzorniczej, otrzymują tylko najlepsze produkty. Nagrodzone produkty wybrano spośród około 5000 prac nadesłanych przez projektantów, architektów oraz producentów z 53 krajów. Oceniała je międzynarodowa komisja 40 sędziów, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach wzornictwa przemysłowego. Zwycięskie produkty będzie można oglądać na wystawie w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen, w drukowanym katalogu z wystawy, jak również na multimedialnej wystawie w Internecie.

Nagroda Najlepsze z najlepszych Red Dot to zaszczyt oraz dowód nieustannych starań naszego zespołu, by oferować klientom na całym świecie naprawdę inspirujące wzory i produkty — powiedział David Hill, wiceprezes ds wzornictwa i funkcji marki Think firmy Lenovo. ThinkPad X1 Carbon i ThinkVision LT2934z to eleganckie, a także poręczne urządzenia, rozwijające słynną stylistykę marki Think. Pierwszy z nich wyróżnia się ultralekką konstrukcją do mobilnej pracy, zaś drugi wyświetla zachwycający obraz.

Zdobywca nagrody Najlepsze na CES 2014 ThinkPad X1 Carbon ma wytrzymałą konstrukcję z włókna węglowego, a także liczne innowacyjne funkcje:

  •     klawiaturę adaptacyjną, która zmienia klawisze funkcyjne odpowiednio do aplikacji,
  •     funkcje sterowania głosem oraz gestami, zapewniające swobodę w korzystaniu z komputera,
  •     imponujący wyświetlacz ColorBurst Display prezentujący jasny oraz wyraźny obraz.

Monitor ThinkVision LT2934z z panoramicznym ekranem 2560×1080 zapewnia użytkownikom niezwykłe wrażenia wizualne. Zawiera też najwyższej klasy rozwiązanie VoIP oraz umożliwia sprawne przełączanie między dwoma podłączonymi komputerami.

Nagrody zostaną przekazane firmie Lenovo podczas uroczystej gali 7 lipca 2014 r w Essen.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *