0

Nowy serwer klasy enterprise od Dell

Firma Dell podała do wiadomości, że jej portfolio serwerów serii PowerEdge powiększyło się o nową jednostkę – Dell PowerEdge R920. PowerEdge R920 to serwer firmy Dell o aktualnie największej wydajności, zapewniającej szybkie osiąganie wyników, sprawną adaptację do zmieniających się potrzeb biznesowych i wyższy poziom ogólnej niezawodności. Rozwiązanie to jest sztandarowym przykładem zaangażowania firmy Dell w proces dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które spełniają rosnące wymagania w zakresie wysokiej wydajności oraz skalowalności przy zachowaniu równowagi kosztowej.

PowerEdgeR920, oparty na nowych procesorach Intel E7, zapewnia optymalny dostęp do rozległych zasobów informacji rejestrowanych oraz przetwarzanych przez organizacje. Oferuje wyjątkowe możliwości radzenia sobie z obciążeniami o strategicznym znaczeniu, takimi jak planowanie zasobów (ERP), zarządzanie relacjami z klientami (CRM), e-commerce, a także bardzo duże bazy danych, w tym bazy danych przechowywanych w pamięci operacyjnej (in-memory). Dzięki połączeniu wyjątkowych cech pamięci operacyjnej z komponentami I/O i pamięci masowej, R920 stanowi idealne rozwiązanie dla środowisk, w których wydajność, możliwości rozszerzeń oraz niezawodność ogdrywają kluczową rolę.

Opracowanie PowerEdge R920 jest kolejnym przejawem zaangażowania firmy Dell w proces dostarczania klientom ekonomicznych rozwiązań o wysokiej wydajności oraz skalowalności. W najnowszym badaniu z obciążeniami SAP, R920 osiągnął:

  • Rekordowy wynik dla 4-gniazdowego serwera z systemem Linux w porównawczych testach wydajności, wśród 24150 użytkowników testujących serwer na aplikacji SAP SD w testach 2 etapowych.
  • 71%-wzrost wydajności w stosunku do poprzedniego najlepszego wyniku dla 4-gniazdowego E7-4800 w teście porównawczym z wykorzystaniem SAP SD.
  • Prawie identyczną wydajność w środowisku SAP jak poprzednia generacja serwerów 8-gniazdowych, dając klientowi nawet 50% oszczędności na licencjonowaniu oprogramowania.

W trakcie testów z obciążeniami Oracle, R920 wykazał następujące zalety:

  • Klienci przetwarzają dwukrotnie większą liczbę zapytań Oracle OLAP w porównaniu z konfiguracją serwera poprzedniej generacji, oraz w przypadku rozwiązania zoptymalizowanego pod kątem Dell Compellent Flash.
  • Ponad dwukrotnie większą przepustowość przetwarzania zestawów danych Oracle OLAP oraz dwukrotnie mniejszą latencję.

Serwer PowerEdge R920 będzie dostępny na całym świecie pod koniec tego kwartału.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *