0

Nowe dyski SSD z technologią 3D V-NAND

Firma Samsung wprowadziła do sprzedaży nową linię dysków SSD 850 PRO, z najnowocześniejszą technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‑NAND). Nowa seria produktów Samsung 850 PRO, zaprezentowana na Globalnym Szczycie Samsung SSD 2014 w Seulu, oferuje nowy poziom wydajności dysków półprzewodnikowych oraz będzie dostępna już od bieżącego miesiąca na 53 rynkach świata.

Nowe dyski 850 PRO, wykorzystujące autorską technologię V-NAND firmy Samsung przeznaczone są do stosowania w komputerach osobistych wysokiej klasy i stacjach roboczych. Opracowana przez firmę Samsung technologia struktury komórek pamięci z pionowymi wiązaniami V-NAND stanowi przełom w przezwyciężaniu dotychczasowych ograniczeń, które wynikają z płaskiej architektury NAND stosowanej w konwencjonalnych pamięciach flash. Umożliwia to znaczną poprawę wydajności tych elementów pod względem prędkości działania, trwałości oraz efektywności energetycznej.

Dyski Samsung 850 PRO charakteryzują się wyjątkową prędkością działania, a także trwałością, oferując najwyższą wydajność wśród dysków SSD z interfejsem SATA III (6Gb/s). Ich wydajność mierzona prędkością sekwencyjnego odczytu oraz zapisu wynosi odpowiednio do 550 i do 520 megabajtów na sekundę (MB/s), zaś prędkość losowego odczytu dochodzi do 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy prędkości zapisu do 90 000 IOP.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *